zaterdag 27 juli 2019

Nieuwe spelregels

Nieuwe spelregels seizoen 2019-2020

In het seizoen 2019-2020 geldt een aantal nieuwe spelregels, zowel bij de profs als in het amateurvoetbal.  De 6 belangrijkste nieuwe regels zijn.

  1. Strafschoppen worden om en om genomen. De KNVB stapt dus af van het ABBA-systeem.
  2. Bij een wissel kan de scheidsrechter bepalen dat dit bij de dichtstbijzijnde doel- of zijlijn dient te gebeuren. Dit om tijdrekken te voorkomen.
  3. Na een doeltrap of vrije trap in het eigen zestien meter gebied mag de bal ook binnen het zestien meter gebied worden aangenomen door een medespeler. Voorheen mocht je de bal pas aannemen als die buiten het zestien meter gebied was.
  4. Scheidsrechterbal: alleen 1 speler van het team dat als laatste de bal raakte, mag in de buurt van de scheidsrechter zijn als de bal valt. Alle anderen staan op minimaal 4 meter afstand. Binnen het 5 meter gebied is de scheidsrechterbal altijd voor de keeper.
  5. Ook trainers, leiders of verzorgers kunnen een gele of rode kaart krijgen.
  6. Bij een muurtje van 3 spelers of meer, moeten alle aanvallers minstens 1 meter afstand van die muur houden.

Deze en nog andere regels staan uitgelegd in een door de KNVB samengesteld FILMPJE.